Loading…

THANK YOU FOR AN AMAZING 2019 SEASON!

Unfortunately, Baltic Time Attack Series will be taking a break in 2020

2020. gadā sezonā sacensības nenotiks

Diemžēl esam spiesti paziņot ka nākamajā sezonā Baltic Time Attack Series nenotiks. Paldies visiem dalībniekiem par 2019. gada sezonu!

Baltic Time Attack posmā triumfē Rode, uz pjedestāla arī Jānis Baumanis

Svētdien, 28. jūlijā, Biķernieku trasē norisinājās jaunā Baltic Time Attack seriāla trešais posms. Vairāk nekā 40 dalībnieku konkurencē dienas ātrāko apļa laiku uzrādīja no autošosejas zināmais Roberts Rode (Nissan 200SX), kamēr prestižajā Supercar ieskaitē triumfēja Mārtiņš Lukstiņš (McLaren 570S).

Jau no paša svētdienas rīta dalībnieku parkā bija vērojama liela rosība, jo paralēli Baltic Time Attack savu ieskaites posmu aizvadīja arī ABC Race autošosejas seriāls. Tādējādi visas dienas garumā trasē bija vērojamas automašīnu un braucēju cīņas par sekundēm un to desmitdaļām. Starp dalībniekiem Baltic Time Attack seriālā šoreiz bija arī pasaules rallijkrosa čempionāta zvaigzne Jānis Baumanis (Nissan GT-R), tāpat uz Rīgā notiekošajām sacīkstēm bija ieradušies viesi no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Francijas.

Lielā svētdienas svelme bija izaicinājums ne vien automašīnu dzesēšanas sistēmām, bet arī pašiem braucējiem, jo temperatūra auto salonos varēja sasniegt 40 un pat vairāk grādus pēc celsija. Ar karsto laiku, iespējams, skaidrojams fakts, ka liela daļa dalībnieku savu labāko apļa laiku trasē uzstādīja tieši pirmajā no diviem braucieniem.

Pārliecinoši ātrāko dienas apli uzrādīja iepriekš minētais Roberts Rode, kurš ar savu jaudīgo autošosejas spēkratu Biķernieku trases auto apli veica 1:25.079 minūtēs. Tādējādi viņam arī uzvara Unlimited klasē, kurā otrais rezultāts šoreiz Raimondam Tihonovam (Nissan 200SX). Jāatzīmē, ka Tihonovam absolūtajā vērtējumā dienas trešais ātrākais rezultāts.

Interesants automašīnu un dalībnieku sastāvs šoreiz bija vērojams Supercar ieskaitē, jo par pjedestālu cīnījās rallijkrosa pilots Jānis Baumanis ar Nissan GT-R, Minišosejā pieredzi guvušais Ernests Skulte ar Porsche Cayman GT4, igauņu viesis Lasse Hurt ar Audi R8 un seriāla debitants Mārtiņš Lukstiņš ar McLaren 570S. Ātrākais dienas beigās izrādījās tieši Lukstiņš, kurš igauni Hurtu pārspēja par 1,5 sekundēm.

Sīva izvērtās cīņa par trešo vietu – pēc pirmā brauciena Baumanis bija par 0,8 sekundēm priekšā Skultem, tomēr tehnisku iemeslu dēļ Jānis otrajā braucienā nestartēja. Tādējādi Ernestam bija visas iespējas apsteigt rallijkrosa pilotu, tomēr beigās viņam otrajā braucienā savu apļa laiku izdevās labot vien par 0,3 sekundēm. Ar to bija par maz, lai šoreiz kāptu uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

Aizraujoša cīņa par uzvaru izvērtās 3000+ klasē, kurā viss izšķīrās otrā brauciena pašās pēdējās minūtēs. Gan kvalifikācijā, gan pirmajā braucienā ātrākais bija iepriekšējā posma uzvarētājs, lietuvietis Algirdas Gelzinis ar Audi TT RS, tomēr otrā brauciena izskaņā par pārsteigumu parūpējās Mareks Žukurs. Ticis galā ar sava Mitsubishi Lancer Evolution tehniskajām likstām, Žukurs vienu no saviem pēdējiem apļiem nobrauca 1:30.422 minūtēs, kas deva 0,8 sekunžu pārsvaru pār Gelzinis un attiecīgi arī uzvaru. Trešais šajā ieskaitē šoreiz Einārs Lindermanis (Mitsubishi Lancer Evo).

Nākamais un noslēdzošais sezonas posms norisināsies 28. septembrī “auto24ring” trasē Pērnavā, Igaunijā. Jāatzīmē, ka Baltic Time Attack var startēt gan ar ielas, gan sporta automašīnām, iegūstot neatsveramu sacensību pieredzi. Tāpat Pērnavas trase noteikti uzskatāma par piemērotāku jauniem dalībniekiem, jo tā izceļas ar plašākām drošības zonām. Sīkāku informāciju par gaidāmajām sacensībām var atrast gan seriāla mājaslapā, gan arī Facebook vietnē.

Baltic Time Attack 3. posma rezultāti:
2000
1. Edvīns Vansovičs, Honda Civic
2. Sandis Siliņš, Honda Civic
3. Marta Starka, Honda Civic

3000
1. Andris Čats, BMW 3. sērija
2. Pavel Schapov, BMW 3. sērija
3. Pēteris Guļāns, BMW 3. sērija

3000+
1. Mareks Žukurs, Mitsubishi Lancer Evolution
2. Algirdas Gelžinis, Audi TT RS
3. Einārs Lindermanis, Mitsubishi Lancer Evolution

PRO2000
1. Reinis Lazdiņš, Honda Civic
2. Deividas Sakalauskas, Honda Civic
3. Artiom Kuzmiciov, Honda Civic

PRO3000
1. Artjoms Kočlamazšvili, BMW 3. sērija
2. Andris Ancāns, BMW 3. sērija

Supercar
1. Mārtiņš Lukstiņš, McLaren 570S
2. Lasse Hurt, Audi R8
3. Jānis Baumanis, Nissan GT-R

Unlimited
1. Roberts Rode, Nissan 200SX
2. Raimonds Tihonovs, Nissan 200SX

Baltic Time Attack 28. jūlijā Biķerniekos pulcēs Baltijas jaudīgākos automobiļus

Jau nākamsvētdien, 28. jūlijā, Biķernieku trasē uz Baltic Time Attack seriāla 3. posmu pulcēsies jaudīgākie automobiļi un ātrākie piloti no Baltijas. Iespējams, ka sacensībās uz starta redzēsim arī ātrākos latviešu autošosejas meistarus – Artūru Batraku ar Lamborghini Huracan Super Trofeo un Robertu Rodi ar vizuāli iespaidīgo Nissan 200SX.

Šī Baltic Time Attack debijas sezona uzskatāma par ieskriešanos, lai esošajiem dalībniekiem un topošajiem interesentiem demonstrētu jauno formātu, kurš ļauj trasē sacensību režīmā aizvadīt vairāk nekā 100 kilometrus. Tāpat iespējams pārliecināties par pasākuma augsto līmeni, ko nodrošina organizatori ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi auto sacensību rīkošanā.

Bez iepriekš minētajām autošosejas zvaigznēm – Batraka un Rodes – par favorītu uz ātrāko apļa laiku tiek uzskatīts 2. posma uzvarētājs Raimonds Tihonovs. Tāpat kā Rode arī Tihonovs startē Unlimited klasē ar vairāk nekā 700 zirgspēkus attīstošu Nissan 200SX. Protams, ka trasē redzēsim ļoti daudzus un dažādus automobiļus – sākot ar klasiskajiem BMW M sērijas spēkratiem un japāņu leģendām kā Mitsubishi Lancer Evo un Subaru Impreza līdz pat jaunākās paaudzes Porsche modeļiem.

Dalībnieki sacentīsies klasiskajā Biķernieku trases auto aplī, kas 3,6 kilometros apvieno ātras un tehniskas līkumu virāžas un izceļas ar izaicinošām reljefa maiņām. Rīgā esošā trase ir īpaša ne vien ar tās atrašanos pilsētas vidū, bet arī to, ka trasi ieskauj Biķernieku mežs.

Reģistrācija Baltic Time Attack Series 3. posmam ir atvērta un tā atrodama Reģistrācijas sadaļā. Ar seriāla noteikumiem, dokumentiem un citiem jaunumiem iespējams iepazīties šajā mājaslapā, gan, protams, arī seriāla Facebook vietnē.

Baltic Time Attack otrajā posmā ātrākais latvietis Tihonovs ar Nissan 200SX

Sestdien, 22. jūnijā, pirms Līgo un Jāņu svētkiem Biķernieku trasē norisinājās jaunā Baltic Time Attack seriāla otrais posms. Teju 40 dalībnieku konkurencē dienas ātrāko apli ar 1:28.506 uzrādīja Raimonds Tihonovs ar Nissan 200SX, izcīnot uzvaru Unlimited ieskaitē.

Siltajā un saulainajā pirms svētku pēcpusdienā Biķernieku trasē pulcējās auto entuziasti no visas Baltijas, lai sacenstos par ātrākā braucēja titulu septiņās ieskaitēs. Salīdzinot ar pēdējos gados notikušo Minišoseju, jaunajā Baltic Time Attack seriālā trasē nav vairs atrodami ātruma slāpētāji, kā rezultātā visi piloti (gan ar ielas, gan sporta auto) varēja izbaudīt visu Biķernieku auto apļa burvību.

Sīvākā konkurence bija vērojama 3000 klasē, kurā pēc kvalifikācijas braucieniem pēdējo gadu Minišosejas līderis Andris Čats tuvāko sekotāju Pāvelu Šapovu apsteidza vien par 0,6 sekundēm. Izšķirošajos finālbraucienos gan Čats atrada vēl ātrumu un beigās triumfēja par 1,2 sekundēm. Trešo vietu visplašāk pārstāvētajā ieskaitē izcīnīja Pēteris Guļāns. Zīmīgi, ka visi trīs pjedestāla ieguvēji startēja ar BMW 330.

3000+ klasē visus pārsteidza lietuvietis Algirdas Gelzinis ar Audi TT RS, kurš finālā nobrauca vien 7 apļus, bet ar to pietika, lai pārspētu Ruslanu Skoropanaku (BMW M2) un Sandi Šābli (Subaru Impreza STI). 2000 ieskaitē, kā ierasts, dominēja ar Honda spēkratiem startējošie, no kuriem ātrākais šoreiz Edvīns Vansovičs.

PRO 2000 klasē arī ātrākos rezultātus spēja uzrādīt tieši ar Honda Civic braucošie – pirmais Reinis Lazdiņš, bet otrais Modris Žentiņš. Kā trešais ar Seat Cupra šoreiz igauņu pārstāvis Aivar Aedmaa. Uzvara PRO 3000 Andrim Ancānam (BMW 325), ātrākais Supercar Jānis Lielcepure (Porsche 911 GT3 RS), bet Unlimited pirmā vieta jau iepriekš minētajam Raimondam Tihonovam ar Nissan 200SX.

Pēc sacīkstēm dalībnieki atzinīgi novērtēja jauno sacensību formātu, uzsverot iespēju daudz izbraukties pa bīstamo, bet interesanto Biķernieku konfigurāciju. Tādējādi pilotiem bija iespēja mācīties un audzēt meistarību Rīgā esošajā trasē.

Nākamais Baltic Time Attack posms 28. jūlijā atkal norisināsies Biķernieku trasē, uz kuru tiek gaidīti ne vien Baltijas piloti, bet arī viesi no Skandināvijas. Atgādināsim, ka jaunajā seriālā iespējams startēt gan ar ielas, gan ar sporta automašīnām. Sīkāka informācija par Baltic Time Attack atrodama seriāla mājaslapā www.timeattack.lv.

Baltic Time Attack Series gatavojas debijai Biķerniekos

Pirms mēneša, 4. maijā, savas debijas sacīkstes aizvadīja jaunais auto sacensību seriāls Baltic Time Attack Series. Sezonas atklāšana norisinājās Auto24ring trasē Igaunijā, tomēr 22. jūnijā notiekošais otrais posms jaunās sacensības atvedīs uz Biķernieku komplekso sporta bāzi Rīgā, Latvijā.

Pirmās Baltic Time Attack Series sacīkstes pulcēja dalībniekus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Uz otro posmu Latvijā pievienosies ne vien kuplāks dalībnieku skaits no Baltijas valstīm, bet arī jauni dalībnieki no Somijas. Ziemeļvalsts sportistus Biķernieku trase piesaista ar savu reljefu un atrašanos meža vidū, kas rada īpašas un neaizmirstamas braukšanas sajūtas.

Jaunā seriāla pirmajās sacīkstēs uz starta izgāja ļoti interesants un daudzveidīgs automašīnu sastāvs. Trasē redzējām gan dalībnieku vidū populāros 3. sērijas BMW un Honda Civic, gan arī tādus sportiskus ielas auto kā BMW M2, Mitsubishi Lancer Evolution, Nissan GT-R, Porsche 911 GT3 un Toyota GT86. Tāpat skatītājus ar, iespējams, ātrāko auto Baltijā priecēja Artūrs Batraks, pilotējot savu autošosejas Lamborghini Huracan Super Trofeo.

Kā var saprast pēc auto sastāva, Baltic Time Attack Series seriālā piedalīties aicināts ikviens, kurš vēlas labi pavadīt laiku trasē un sacensties ar sev līdzīgi domājošiem. Dalībnieki var sacensties dažādas ielas un sporta auto klases, par kurām sīkāku informāciju var iegūt Dokumentu sadaļā.

Mājaslapas Reģistrācijas sadaļā jau atvērta online reģistrācija Baltic Time Attack Series Biķerniekos notiekošajam otrajam posmam. Paralēli tam, ir uzsākta arī biļešu tirdzniecība skatītājiem, tās pieejamas visās Biļešu servisa kasēs, kā arī, protams, Biļešu Servisa mājaslapā internetā.

Baltic Time Attack Series ar aizraujošām sacensībām debitē Auto 24 Ring trasē

Maija pirmā nedēļas nogale izvērtās visai vēsa un dažviet sniegota, bet sniega un lietus mākoņi nolēma apiet Pērnavu un sacensības notika sausā trasē. Pirmajā Baltic Time Attack Series posmā fantastisku rezultātu uzrādīja Artūrs Batraks, kurš ar Lamborghini Huracan Super Trofeo uzrādīja labāko apļa laiku 1:15.962, kas ir tikai par 1.345 sekundēm lēnāks kā oficiālais trases rekords, kas uzstādīts ar formula Baltic klases sporta automašīnu.

No aukstajiem laikapstākļiem un skarbajām laika prognozēm nenobijās trīsdesmit trīs dalībnieki no četrām valstīm, kuri cīnījās par godalgotām vietām sešās klasēs. Jau kvalifikācijas braucienā kļuva skaidrs, ka dažās klasēs būs ļoti sīva konkurence, jo apļu laiki bija visai līdzīgi. Kā arī tika paredzēts, apļu laiki dienas laikā arvien turpināja uzlaboties, piemēram, Artūrs Batraks kvalifikācijā uzrādīja 1:19.663, pirmajā sacensību braucienā – 1:18.765, bet otrajā to uzlaboja par 2,8 sekundēm. Citi dalībnieki nespēja uzrādīt tik fantastisku uzlabojumu, bet progress bija manāms katrā aplī. Sacensības noslēdzās īsu mirkli pirms arī Pērnavu skāra slapja sniega un lietus gāzes, tādejādi nācās secināt, ka arī daba darīja visu, lai sacensības izdotos.

Eduards Kalve, Baltic Time Attack Series organizators: “Mēs ļoti priecājamies, ka mums nebija iemesla atcelt sacensības un, ka paši drosmīgākie dalībnieki nenobijās. Kopumā bija liels prieks skatīties uz draudzīgo un ģimenisko atmosfēru trasē – pieredzējušus autosportistus no autosporta debitantiem bija iespējams atšķirt tikai pēc tā, kurš dialogos uzdeva jautājumus un kurš atbildēja. Patiesi liels prieks ir par to, ka šis formāts aizrauj gan vienu gan otrus. Šobrīd jau skaidri varam prognozēt, ka nākamajā posmā dalībnieku skaits būs vismaz trīsreiz lielāks, jo tieši par posmu Biķerniekos interesi ir izrādījuši ne tikai potenciālie dalībnieki no Baltijas, bet arī Skandināvijas un citām kaimiņvalstīm.”

Ātrākajā “Unlimited” klasē pirmo vietu izcīnīja Artūrs Batraks ar Lamborghini Huracan Super Trofeo, bet otro vietu – Raimonds Tihonovs ar Nissan 200SX. Savukārt ekskluzīvajā “Supercar” klasē par uzvaru cīnījās Porsche entuziasti no Lietuvas – uzvaru izcīnīja Mantas Janavicius ar Porsche 911 Turbo S, aiz sevis atstājot Mariusu Bartkusu ar Porsche 911 GT3. Jāpiebilst, ka kvalifikācijā Bartkus bija ātrākais, bet savas līdera pozīcijas zaudēja jau pirmajā sacensību braucienā un sacensības noslēdza ar nepilnu 0,7 sekunžu deficītu. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Jonas Poskus, kurš kvalifikācija bija vien piektajā pozīcijā. PRO2000 klasē pārliecinoši ātrākais bija Modris Žentiņš ar Honda Civic, otrajā vietā finišēja igaunis Aivars Aedmā ar Honda Civic.

Visplašākais dalībnieku skaits bija 3000+ klasē, kurā dominēja lietuvietis Dainius Kablis (Dainius Kablys) ar Mitsubishi Lancer Evo X, un kuram nekādi nespēja pietuvoties Edgars Freivalds ar Mitsubishi Lancer Evo X. Trešo vietu ar Subaru Impreza izcīnīja Mārcis Stūriška. Klasē 3000 ātrākais izrādījās Andris Čats ar 3. sērijas BMW Coupe, kurš aiz sevis atstāja Igaunijas pārstāvjus – Vladimiru Tkatsovu ar Honda Civic Type-R un kvalifikācijas uzvarētāju Juriju Ledjajevu ar BMW 328. Klasē 2000 ar Honda Civic uzvaru izcīnīja Reinis Trūps, otrajā vietā atstājot Sandi Siliņu ar Honda Civic, kā arī sacensību jaunāko dalībnieci un vienīgo meiteni Martu Starku, kura startēja ar šīs klases uzvarētāja automašīnu.

Baltic Time Attack Series otrais posms notiks 22. jūnijā Biķernieku trasē. Plašāku informāciju par sacensību norisi un tehniskajiem noteikumiem ir iespējams atrast sacensību seriāla mājas lapā www.timeattack.lv, kā arī sociālajos tīklos, meklējot @baltictimeattack.

Pirmais “Baltic Time Attack Series” posms jau 4. maijā Pērnavā

Šajā nedēļas nogalē, 4. maijā, Auto 24 Ring trasē Pērnavā tiks dots starts pirmajam jaunās autosacīkšu sērijas “Baltic Time Attack Series” posmam. Šajās sacensībās var startēt gan tie, kuri vēlas pārbaudīt savu un savu ielas automašīnu ātrumu sacīkšu trasē, gan pieredzējuši autosportisti, kuri šīs sacensības izmantos treniņu nolūkos vai cīņai par augstākajām vietām arī šajā autosacīkšu disciplīnā. Šāda formāta sacensības bieži vien ir pirmais solis autosportā tiem autovadītājiem, kuri legāli vēlas pabraukt ātrāk kā atļauts uz koplietošanas ceļiem. Tajā pašā laikā tās ir ļoti nopietnas sacensības pieredzējušiem autosportistiem, kuriem ir iespēja pieslīpēt savas braukšanas prasmes un tehnisko sagatavotību, lai cīnītos par sekunžu simtdaļām.

Eduards Kalve, sacensību organizators: “Šīs sacensības tapa pēc diskusijām ar autosporta entuziastiem un sportistiem, kuri vēlējās izmēģināt ko jaunu. Mēs centāmies atrast ko tādu, kas apmierinātu lielāko daļu potenciālo dalībnieku, un time attack formāts tam atbilda vislabāk. Tas ļauj vienās sacensībās vienuviet pulcināt gan amatierus, gan jau pieredzējušus autosportistus, dodot iespēju “izskrieties” gan ielas, gan sporta automašīnu īpašniekiem. Jāpiebilst, ka esam raduši risinājumu kā atteikties no mākslīgajiem ātruma slāpētājiem, kuri bieži atbaidīja dalībniekus. Protams, katrām sacensībām vajadzīgs “ieskriešanās” laiks, bet domāju ka jau otrajā posmā Biķerniekos, tieši pirms Līgo svētkiem, dalībnieku skaits būs tuvu noteiktajam limitam.”

Sacensību uzdevums ir vienkāršs – dalībniekam dienas gaitā ir jāuzstāda viens ātrākais apļa laiks. Lai to izdarītu, tiks doti divi divdesmit minūtes gari braucieni, pirms kuriem katrs dalībnieks veiks arī desmit minūtes garu kvalifikācijas braucinenu. Tādējādi tiek nodrošināts, ka trasē sacensību ietvaros tiek pavadītas piecdesmit minūtes.

Dalībnieki tiks vērtēti septiņās klasēs, atkarībā no dzinēja tilpuma un automašīnas sagatavotības. Ielas automašīnas tiek iedalītas trīs klasēs, tieši tāpat kā sporta automašīnas. Septītā klase ir jaunums Baltijas autosportā – ekskluzīvām automašīnām atvēlēta klase “Supercar”, kuras ietvaros uz starta redzēsim Porsche 911, Nissan GT-R un citus ekskluzīvus automobiļus.

Šobrīd sacensībām ir pieteikušies jau četrdesmit pieci dalībnieki, taču internetā pieteikšanās būs atvērta līdz pat 3. maija vakaram, un dalībniekiem būs iespēja reģistrēties arī sacensību rītā Pērnavas trasē. Pieteikto dalībnieku vidū visvairāk ir tieši ikdienas ielas automašīnu īpašnieku, bet netrūkst arī dažādu Porsche modeļu un citu “Supercar” klases automašīnu. Trasē redzēsim arī autosportam sagatavotu Lamborghini Huracan Super Trofeo.

Amatieru un profesionāļu autosacīkstes “Baltic Time Attack Series” uzsāk dalībnieku pieteikumu pieņemšanu

Četras nedēļas pirms jaunā autosacīkšu seriāla “Baltic Time Attack Series” debijas posma Auto 24 Ring trasē, kas notiks 4. maijā, sacīkšu sērijas mājas lapā ir atvērta dalībnieku pieteikšanās. Šī sacīkšu sērija ir īpaša ar to, ka tajā vienlaikus var sacensties gan pieredzējuši autosportisti, gan autovadītāji, kuriem vienmēr ir bijis sapnis izmēģināt savu un sava auto spēku un ātrumu sacīkšu trasē. Tā arī ir vienīgā legālā iespēja savu auto izmēģināt apstākļos, kur neviens nepārmet par valstī atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Lai piedalītos “Baltic Time Attack Series” sacensībās, nav obligāti jābūt īpaši autosportam sagatavotas automašīnas un pilna drošības aprīkojuma komplekta īpašniekam. Lai uzsāktu savas autosportista gaitas, pietiek tikai ar daudz maz dinamisku ielas automašīnu, ko pat iespējams izmantot vairākiem braucējiem vienās sacensībās vienlaikus. Pat tad, ja rīcībā nav automašīnas ar kuru gribētos doties trasē, iespējams tādu izīrēt. Informāciju par iespējām izīrēt automašīnas, var interesēties arī pie sacensību organizatora. Tā pat ir ar drošības ķiveri – to būs iespējams izīrēt sacīkšu trasē. Protams, jebkurai automašīnai ir jābūt tehniskā kārtībā un par to pirms pielaišanas sacensībām, pārliecināsies tehniskie komisāri. Tāpēc sacensību organizatori lūdz visus dalībniekus iepazīties ar mājas lapā publicētajiem tehniskajiem noteikumiem un sacensību nolikumu.

Dalībnieki ar standarta automašīnām, tiks iedalīti trīs ieskaites grupās pēc dzinēja darba tilpuma – līdz 2000, līdz 3000 un vairāk par 3000+ kubikcentimetriem. Jāņem gan vērā, ka automašīnām, kuru dzinēji ir aprīkoti ar turbīnām vai kompresoriem, darba tilpums tiks reizināts ar dzinēja tipam atbilstošu koeficientu, attiecīgi auto ar divu litru dīzelīti pēc šāda pārrēķina tiks vērtēts klasē līdz 3000.

Jaunums šāda tipa sacensībās Baltijā ir “Supercar” klase, kurā var piedalīties dalībnieki, kuru rīcībā ir ekskluzīvi un sportiski automobiļi. Sacensību mājas lapā ir publicēts saraksts ar biežāk sastopamajiem “Supercar” automobiļiem, taču jāņem vērā, ka šis saraksts regulāri tiek papildināts un kāds no auto modeļiem, kas atbilst šai klasei, var arī vēl nebūt iekļauts sarakstā.

Autosportam sagatavotie automobiļi, kuros uzstādīti drošības karkasi, līdzīgi kā standrta automašīnas arī tiks iedalīti trīs grupās pēc dzinēja tilpuma – PRO2000, PRO3000 un “Unlimited”. Pēdējā no klasēm tik iekļauti arī visi spēkrati ar dzinēja novietojumu vidū vai aizmugurē, kā arī ar elektrisko piedziņu.

Sacensību organizatori aicina interesentus pieteikties laicīgi, jo jau šobrīd ir vērojama liela dalībnieku interese un dalībnieku skaits katrā posmā ir ierobežots.

Plašāku informāciju par sacensību norisi un tehniskajiem noteikumiem ir iespējams atrast sacensību seriāla mājas lapā www.timeattack.lv, kā arī sociālajos tīklos, meklējot @baltictimeattack.

Baltijā debitēs autosacīkšu sērija, kas piemērota gan ielas sportistiem, gan profesionāļiem

2019. gada vasarā Baltijā debitēs autosacīkšu sērija “Baltic Time Attack Series”, kas arī mūsu platuma grādos ieviesīs ārvalstīs tik ļoti populāro un demokrātisko sacensību formātu. Šo sacensību labākā īpašība ir tā, ka vienās sacensībās ļauj sacensties gan ātras braukšanas entuziastiem ar ielas automašīnām, gan pieredzējušiem autosportistiem pat ar speciāli šīm sacensībām būvētām sporta automašīnām. Ārvalstu pieredze rāda, ka šāda formāta sacensības bieži ir pirmais solis autosporta virzienā tiem autovadītājiem, kurus tracina ātruma ierobežojumi un fotoradari uz koplietošanas ceļiem. Tajā pašā laikā tās ir ļoti nopietnas sacensības pieredzējušiem autosportistiem, dodot iespēju attīstīt gan braukt prasmes, gan tehnisko sagatavotību.

Autosacīkšu seriālam “Baltic Time Attack Series” šajā sezonā ir paredzēti četri posmi, kas notiks šobrīd Baltijā sakoptākajās un drošākajās autošosejas sacensībām piemērotajās trasēs – “Auto24 Ring” Pērnavā, Igaunijā (4. maijā un 28. septembrī) un Biķernieku trasē, Rīgā, Latvijā (22. jūnijā un 28. jūlijā).

Sacensību dalībnieku uzdevums ir visai vienkāršs – sacensību dienas gaitā uzrādīt savu labāko apļa laiku, kas tiks salīdzināts ar citiem dalībniekiem uzvarētāju noskaidrošanai. Sezonas noslēgumā tiks noskaidroti arī kopvērtējuma uzvarētāji katrā klasē. Katram sacensību dalībniekam sacīkšu dienā būs iespējams trasē pavadīt piecdesmit minūtes – desmit minūšu brauciens kvalifikācijai un divi divdesmit minūšu braucieni skrējienā pēc labākā apļa laika.

Dalībnieki sacensībās tiks sadalīti septiņās klasēs, atbilstoši viņu izmantotajam spēkratam, ko turklāt vienlaikus var izmantot vairāki dalībnieki. Lai sacensību braucienu laikā trasē viens otram pēc iespējas mazāk traucētu, dalībnieki tiks sakārtoti pēc kvalifikācijas braucienā uzrādītajiem rezultātiem. Jā, sacensību laikā trasē atradīsies vairākas automašīnas, bet tām nav paredzēts kopējais starts vai kas tamlīdzīgs – līdzīgs formāts tiek izmantots F1 kvalifikācijas braucienos.

Šīs sacensības būs interesantas arī skatītājiem, jo tajās nav paredzētas pauzes starp braucieniem un sagaidāms, ka spēcīgākajās sporta automašīnu klasēs par rezultātu sacentīsies ne vien Latvijā jau redzēti sporta auto, bet arī vairāki šīm sacensībām speciāli gatavoti sporta auto. Jaunums Baltijas mērogā ir Supercar klase, kuras ietvaros trasē redzēsim ekskluzīvus automobiļus. Lai šīs sacensības padarītu interesantākas gan skatītājiem, gan pašiem dalībniekiem, sacensību seriāla organizatori aktīvi strādā, lai šīm sacensībām piesaistītu arī ārvalstu viesus.

Plašāku informāciju par sacensību norisi un tehniskajiem noteikumiem ir iespējams atrast sacensību seriāla mājas lapā www.timeattack.lv, kā arī sociālajos tīklos, meklējot @baltictimeattack.

Baltic Time Attack Series gatavojas 2019. gada sezonai

Noslēdzoties 2018. gada sacīkšu sezonai, ir laiks domāt par 2019. gadu. Gaidāmajai sezonai ir radīts jauns sacīkšu seriāls, kurā tiks atrasti ātrākie reģiona auto un braucēji.

Baltic Time Attack Series palīdzēs noskaidrot ātrāko reģiona pilotu, seriālam sastāvot no četriem posmiem, sākot ar 4. maijā notiekošām sacensībām auto24ring trasē Pērnavā, Igaunijā.

Sacensību ietvaros būs klases gan ielas, gan sporta automašīnām, visiespaidīgākajiem auto cīnoties Unlimited klasē, kuras ietvaros noteikti redzēsim cīņas par trašu rekordiem!