Loading…

Baltic Time Attack otrajā posmā ātrākais latvietis Tihonovs ar Nissan 200SX

Sestdien, 22. jūnijā, pirms Līgo un Jāņu svētkiem Biķernieku trasē norisinājās jaunā Baltic Time Attack seriāla otrais posms. Teju 40 dalībnieku konkurencē dienas ātrāko apli ar 1:28.506 uzrādīja Raimonds Tihonovs ar Nissan 200SX, izcīnot uzvaru Unlimited ieskaitē.

Siltajā un saulainajā pirms svētku pēcpusdienā Biķernieku trasē pulcējās auto entuziasti no visas Baltijas, lai sacenstos par ātrākā braucēja titulu septiņās ieskaitēs. Salīdzinot ar pēdējos gados notikušo Minišoseju, jaunajā Baltic Time Attack seriālā trasē nav vairs atrodami ātruma slāpētāji, kā rezultātā visi piloti (gan ar ielas, gan sporta auto) varēja izbaudīt visu Biķernieku auto apļa burvību.

Sīvākā konkurence bija vērojama 3000 klasē, kurā pēc kvalifikācijas braucieniem pēdējo gadu Minišosejas līderis Andris Čats tuvāko sekotāju Pāvelu Šapovu apsteidza vien par 0,6 sekundēm. Izšķirošajos finālbraucienos gan Čats atrada vēl ātrumu un beigās triumfēja par 1,2 sekundēm. Trešo vietu visplašāk pārstāvētajā ieskaitē izcīnīja Pēteris Guļāns. Zīmīgi, ka visi trīs pjedestāla ieguvēji startēja ar BMW 330.

3000+ klasē visus pārsteidza lietuvietis Algirdas Gelzinis ar Audi TT RS, kurš finālā nobrauca vien 7 apļus, bet ar to pietika, lai pārspētu Ruslanu Skoropanaku (BMW M2) un Sandi Šābli (Subaru Impreza STI). 2000 ieskaitē, kā ierasts, dominēja ar Honda spēkratiem startējošie, no kuriem ātrākais šoreiz Edvīns Vansovičs.

PRO 2000 klasē arī ātrākos rezultātus spēja uzrādīt tieši ar Honda Civic braucošie – pirmais Reinis Lazdiņš, bet otrais Modris Žentiņš. Kā trešais ar Seat Cupra šoreiz igauņu pārstāvis Aivar Aedmaa. Uzvara PRO 3000 Andrim Ancānam (BMW 325), ātrākais Supercar Jānis Lielcepure (Porsche 911 GT3 RS), bet Unlimited pirmā vieta jau iepriekš minētajam Raimondam Tihonovam ar Nissan 200SX.

Pēc sacīkstēm dalībnieki atzinīgi novērtēja jauno sacensību formātu, uzsverot iespēju daudz izbraukties pa bīstamo, bet interesanto Biķernieku konfigurāciju. Tādējādi pilotiem bija iespēja mācīties un audzēt meistarību Rīgā esošajā trasē.

Nākamais Baltic Time Attack posms 28. jūlijā atkal norisināsies Biķernieku trasē, uz kuru tiek gaidīti ne vien Baltijas piloti, bet arī viesi no Skandināvijas. Atgādināsim, ka jaunajā seriālā iespējams startēt gan ar ielas, gan ar sporta automašīnām. Sīkāka informācija par Baltic Time Attack atrodama seriāla mājaslapā www.timeattack.lv.